آخرین خبرها
خانه / اخبار / پیرزنی که با اژدها جنگید! + عکس

پیرزنی که با اژدها جنگید! + عکس

پیرزنی که با اژدها جنگید! + عکس

پیرزنی که با اژدها جنگید! + عکس

پیرزنی که با اژدها جنگید! + عکس

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هایسا پیرزن ۸۳ ساله در مقابل خانه اش در جزیره رینکا در شرق اندونزی یکی از معدود نقاطی که هنوز اژدهای کومودو در آن زندگی می کند در حال تراشیدن چوبی برای دسته جارو بود که ناگهان مورد حمله یک سوسمار دومتری قرار گرفت.

وی که برای درمان در بیمارستان بستری است، گفت: اژدهای کومودو ناگهان دست راست مرا در میان آرواره هایش گرفت. من یک چاقو داشتم اما هنگامی که سوسمار مرا گاز گرفت از دستم به زمین افتاد. من تنها بوده و می دانستم که برای زنده ماندن باید با این خزنده بجنگم.

هایسا افزود: با تمام قدرتم لگدی را به یکی از پاهای سوسمار زدم. با همین یک ضربه لگد خزنده دستم را رها کرد.

هایسا تاکید کرد: پزشکان محل گاز سوسمار را ۳۵ بخیه زدند. همچنین به من آنتی بیوتیک های قوی می دهند تا جراحت دستم عفونت نکند. اکنون حالم بهتر است. امیدوارم که دستم از کار نیفتد و بتوانم به تراشیدن دسته جارو ادامه دهم.

اژدهای کومودو بزرگ ترین سوسمار گوشتخوار جهان است که طول آن تا سه متر می رسد. بزاق دهان این سوسمار حاوی باکتری های عفونت زایی است که پس از ایجاد جراحت در طعمه اش در هوای مرطوب و گرم محل گاز گرفتگی به سرعت چرک کرده و عفونت وارد خون حیوان می شود.

اژدهای کومودو کافی است شکار خود را گاز گرفته و سپس بی آنکه خود را خسته کند سر فرصت به سراغ لاشه آن برود.

در ماه فوریه گذشته دو اژدهای کومودو در جزیره کومودو به دو نگهبان محیط زیست حمله کرده و آنها را به شدنت مجروح کرده بودند.

در مارس ۲۰۰۹ یک ماهیگیر بر اثر حمله یک اژدهای کومودو کشته شد. هم اکنون حدود ۳۰۰۰ اژدهای کومودو در چند جزیره دورافتاده اندونزی زندگی می کنند.

درباره‌ی korosh

سلام . کوروش هستم . مدیر سایت تفریحی جوان ها .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا
دانلود فیلم با لینک مستقیم